עדת הצופים

חטיבה של תנועת הצופים שחניכיה הם  תלמידי מערכת החינוך הממלכתי-דתי והחינוך "המשלב" בישראל והיא כוללת פעילות של 15 שבטים ברחבי הארץ. מתוך השבטים בהם מתקיימת הפעילות ישנם 10 שבטים הנותנים מענה לציבור הדתי ועוד כ-5 שבטים הפועלים בקהילות מעורבות של הציבור הממלכתי-דתי והחילוני גם יחד. 'עדת הצופים' מחנכת על פי ערכי תנועת הצופים, אולם את אלה היא יונקת מתורת ישראל ומורשתה.
'עדת הצופים' פועלת כחלק בלתי נפרד מתנועת הצופים הרואה בסוגיית החיים המשותפים בין האוכלוסייה הדתית והחילונית בארץ את אחד היסודות החשובים ביותר לשלמותה של החברה הישראלית כולה.

'עדת הצופים' מהווה גשר בין בני הנוער השונים בחברה הישראלית במטרה לאפשר לכלל הנוער להשתייך לתנועה בלי קשר למוצאו ולדעותיו הפוליטיות והרוחניות. בהתאם לך, הפעילות בה נועדה ליצירת מרחב חינוכי בו ניתן מקום וכבוד לאחר להתקיים, מבלי  לוותר על מרכיבי זהות פרטיים.  מטרת המפגש בין הזהויות השונות במסגרת התנועה היא הרחבת גבולות הבית והעצמת הזהות העברית-ישראלית העשירה, העמוקה והמשותפת.

בנוסף, 'עדת הצופים' פועלת בשבטים ובקהילות בישובים מעורבים ברחבי הארץ ומהווה בשורה חברתית ייחודית לפעילות משותפת וסובלנית בחברה הישראלית.

גלריית תמונות

דילוג לתוכן