zofim.org.il
  
 


 
מרחב רעים דרום
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מרחב רעים דרום » ארכיון הכתבות » כתבה: אז מי אנחנו בעצם? גרעין רעים דרום

תמונת מגזין אז מי אנחנו בעצם? גרעין רעים דרום פורסם על ידי רעים דרום
בתאריך 17/11/2005
בכתבה זו צפו 2869 גולשים

שמיניסט יקר!

 

התכנסנו כאן היום כדי להסביר לך,המלש"ש החדש,מה זה בכלל אומר רעים,למה פיצלו את המגזר, ואיך בדיוק הולך כל הקטע הזה של המיני-גרעינים של רעים.

אז ככה: גרעין רעים קיים כבר 33 שנה והשנה הוא מונה 16 קומונות המחולקות ל3 מגזרים.

מה זה בכלל אומר מגזרים שאלת את עצמך? ובכן: מגזר הוא בעצם כמה קומונות הממוקמות פיזית באיזור מסוים בארץ,או שעוסקות בתחום חינוכי משותף ולכן החליטו להתאגד. חלק מהמגזרים האלו בחרו לפעול בצורת גרעין. בכל גרעין יש מספר קומונות:במרכז-רמלה, נתניה, גדרה, נווה דויד,נווה יוסף (שתיהן ממוקמות בחיפה) וקומונה נוספת בירושלים. בצפון- יבניאל,מגדל העמק,כרמיאל,עפולה ובית שאן, ובדרום- קריית מלאכי,קריית גת,שדרות, דימונה ונתיבות.

זו השנה השלישית בה פועל המגזרים השונים של רעים באופן נפרד.

כמו שנאמר קודם ברעים דרום קיימות 5 קומונות אשר נפגשות כמעט כל שבוע מכיוון שלכולנו תפקידים בשבטים בהנהגת דרום- בישיבות מועצת הנהגה,רשג"דים ומדריכים בכירים,מרכזי הדרכה וכו'..בנוסף בישיבות מרכזים וכמובן בהכשרות של מרכז מעשה- מרכז שתומך בשינשינים במהלך השנה. פרט למסגרות שאותן מארגנות התנועה וההנהגה החליטו חברי הגרעין שפעם בשבועיים הם נפגשים לישיבות והכשרות ספציפיות לגרעין בסיוע מרכז הגרעין הבוגר וסדנאות שונות אותן כולנו עוברים- כי כולנו בעצם עושים את אותו הדבר- רק קצת שונה.

מהכוונה? לכל קומונה מאפיין משל עצמה אשר ייחודי לעיר שבה היא נמצאת ולשבט בו היא מתפקדת. אז הנה קצת על כל קומונה:

 

קריית מלאכי (קומונה י')- מונה 6 חברים, הקומונה עובדת רבות עם הקהילה האתיופית ומנהלת מפגש יומיומי עימה בשכונות, בשבט ובבתי הספר. הקומונה אינה עובדת בפרויקט תפנית,אך עדיין מתנדבת בבתי ספר בבקרים. בשבט קיים גרעין של שכב"ג אשר לוקח חלק בתפקידי הדרכה בשבט בליווי רשג"דים מהקומונה. הקומונה מתנדבת במועדונת אחה"צ צב"ע(צעירים בונים עתיד),משמר האזרחי, ב"בית ציפורה"- בית ספר בעיקר לעדה האתיופית בשעות אחר הצהריים, ומשתלבת בתיאטרון חריגים.

דימונה (קומונה ו')- הקומונה מונה 5 חברים, הקומונה משתלבת בשבט מבוסס יחסית שבו קיים שכב"ג יציב הממלא כמעט את כל התפקידים הדרושים לשבט. לכן, השבט אינו זקוק לתמיכה ועזרה צמודה מהקומונה. הקומונה משלבת את העבודה בשבט עם העבודה הקהילתית-מסגרות נוער במתנ"ס,מועדוניות בשכונות ויחידה לקידום נוער, כמו כן, הקומונה מפעילה חוג צופים בקהילת העבריים שנמצאת בדימונה ובבית ספר לחינוך מיוחד "צבר". זוהי השנה האחרונה בה יהיה גרעין רעים בדימונה! כל הכבוד!

 

קריית גת (קומונה ב')- הקומונה מונה 6 חברים. בשבט מאיישים חברי הקומונה תפקידים יחד עם חברי שכב"ג ופועלים לביסוס שבט מאחר שזו השנה השניה שבה מקדישים חברי הקומונה זמן רב לשבט. הקומונה משלבת התנדבות בבתי הספר,  והקמת מסגרת צופית במועדון לנוער בסיכון ביחד עם העבודה האינטנסיבית בשבט  

שדרות (קומונה ו')- הקומונה מונה 6 חברים,אשר ממלאים כמעט את כל תפקידי ההדרכה בשבט מאחר ואין שכב"ג יציב. הקומונה שמה דגש על שכבת נעורים במיוחד (ז-ח-ט) על מנת שבעוד כמה שנים יהיה שכב"ג יציב. השבט הוא השבט הגדול ביותר מבין שבטי הקומונה בהנהגת דרום, וזאת למרות שאין שכב"ג. הקומונה מתמודדת בנוסף לקשיים בעיירת הפיתוח, גם עם המצב הביטחוני הרגיש באזור. הקומונה פועלת בקהילה במסגרת חונכות אישית ומועדונית שמפעילים חברי הקומונה וכך נוצר קשר טוב עם ילדי השכונה. בשדרות יש למעלה מ400 מתנדבים,אך בכל זאת מוצאים חברי הקומונה את מקומם בקהילה.

 

נתיבות (קומונה א')- זוהי השנה הראשונה בה קיים גרעין רעי בישוב. בקומונת נתיבות ישנם 6 חברי קומונה, אשר ממלאים את כל תפקידי ההדרכה בשבט היות וזו השנה הראשונה שקיים השבט. הקומונה מנסה לבסס גם שכב"ג אשר יקח חקל בתפקידי הדרכה. כמו כן, חברות הקומונה עוסקות במסגרות התנדבותיות כגון סיוע לתלמידים בבית הספר.

 

 

ניסינו להגיע לכולכם פיזית- אבל אתם פשוט ממש הרבה! נשמח אם תפנו אלינו בשאלות, דילמות מהותיות וסתם תהיות לגבי למה קוראים לגרעין רעים,"רעים"??

 

ואם יוצא לכם לרדת דרומה,בדרך לאילת או לכל מקום אחר בדרום אתם תמיד מוזמנים לקפוץ אלינו-

 

דימונה-077-8228220

קריית גת- 077-5615043

שדרות-077-8100480

קריית מלאכי-077-3356789

נתיבות-

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה