zofim.org.il
  
 


 
אתר משלחות קצרות
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר משלחות קצרות » ארכיון הכתבות » כתבה: המשלחת לאסטוניה

תמונת מגזין המשלחת לאסטוניה פורסם על ידי שקד דוידי
בתאריך 29/4/2018
בכתבה זו צפו 1046 גולשים

כשהראשגדית שלי סיפרה לי שנה שעברה על המשלחת שלה היה נשמע שהיה לי כיף ושהיא הכירה מלא חברים אז החלטתי שאני אנסה גם להתמיין הלכתי למיונים עם עוד 5 מהשבט שלי המיונים היו ממש כיפים, עברנו פעולה שאלו שיצאו למשלחת שנה שעברה העבירו ושיצאנו מהמיונים  אמרתי לעצמי שגם אם לא התקבלתי עדיין עברתי פעולה ממש כיפית והכרתי מלא חברים.

אחרי שבוע קיבלתי הודעה שכתוב בה שהתקבלתי למשלחת באסטוניה, בכלל לא ידעתי איפה זה אסטוניה מה זה אסטוניה ואיך קרה שכל מי שעבר מהשבט שלי התקבל לדנמרק ורק אני לאסטוניה לבד? הבנתי שקיבלתי הזדמנות מדהימה להכיר חברים חדשים ושאני אטוס עם עוד 27 אנשים שאני לא מכירה .

הגעתי למפגש הראשון מפוחדת לא מבינה מה הולך לא באמת יודעת למה לצפות ומה יקרה, פגשתי שם מישהו שחברות שלי הכירו במיונים ניגשתי אליו ומאותו רגע אחנו מדברים כל יום בטלפון מתקשרים אחד לשני בכל שעה ומדברים הוא אחד החברים הכי טובים שלי!

אחרי כמה מפגשים וסמינר מדהים של יומיים הבנתי שזכיתי במשלחת הכי מדהימה שהיה אפשר לבקש ועם שני המדריכים הכי אדירים שיש וכבר לא יכלתי לחכות ולצאת כבר למשלחת.

שהבנתי שחלק מהמשלחת יוצא על המחנק פתאום חשבתי שוב מה לעשות וזה היה דילמה קשה אחרי התייעצות עם מישהי שהייתה שנה לפני במשלחת אמרתי שאני לא אוותר על ההזדמנות הזאת והלכתי באמצע המחנה קיץ ואני שמחה ובטוחה שעשיתי את הבחירה הנכונה.

מהמחנה קיץ יצאתי ישר למשלחת בכיתי שלא רציתי  לעזוב את החניכות ומלאה בדמעות בעניים עוד מהבוקר הגעתי לשדה תעופה ולא מאמינה שאני הולכת לטוס עם עוד 27 אנשים  שאני הכרתי לפני כמה חודשים אני הילדה שלא יצאה לטיולים בצופים עד כיתה ו וגם בהם בכיתי שאני רוצה לחזור הביתה הילדה שלא הייתה ישנה אצל חברות כי היא רצתה תמיד לחזור הביתה מי היה מאמין שאותה ילדה טטוס עם  עוד  חבורה של ילדים שלא באמת הכירה אותי לפני.

לאחר עצירה במוסקבה הגענו לאסטוניה בשנייה שהגענו לשם התאהבנו לא באמת ידעתי לצפות מה זה מחנה קיץ בחול. הגענו למחנה לא באמת מבינים מה קורה הכרנו את האחריות על האזור שלנו במחנה שקיבלו אותנו ותמיד היו שם שצריך והקשיבו לכל בקשה שלנו.

המחנה באסטוניה כל כך שונה מהמחנה שלנו בארץ כל יום הוא בנושא אחר ויש פעילויות, מסיבות מגניבות מלא פאצ'ים סיכות ועניבות מיוחדות שלא חשבתי שיש כאלה בכלל, מהיום הראשון התחלנו להכיר חברים מהמחנה, אסטונים בעיקר ואני שומרת איתם על קשר עד היום מי היה מאמין שיהיו לי חברים מאסטוניה שעד המחנה לא שמעו שום דבר על ישראל. גלינו איך מחנה קיץ יכול ליהיות במזג אוויר של חורף בישראל ועשינו דברים שבחיים לא הייתי עושה בצופים בישראל(ללכת ליער עם גרזן כי לכרות עץ בשביל מדורה) לחוות חוויות שבכלל לא חשבתי שזה אפשרי. ללמוד על הצופים האסטונים ולעבור הבטחה ביחד עם עוד קבוצה אסטונית ולראות כמה זה שונה מישראל.

אנחנו היינו המשלחת הישראלית הראשונה לאסטוניה וידענו שיש לנו המון אחריות מצד שני המחנה לא בדיוק ידע למה לצפות היו בהתחלה קשיים לדוגמה בעניין האוכל וברגע שאמרנו להם הם ישר עשו הכל כדי לשנות את זה והיו כל כך מתחשבים בצורה שלא ידענו איך להודות להם.

ביום שישי עשינו קבלת שבת במחנה הכנו במהלך היום חלות וכולנו הבאנו בגדים מיוחדים לשישי בערב והזמנו את כל המחנה להצטרף אלינו לקבלת שבת וכולם הגיעו והצטרפו, לימדנו אותם שירים והסברנו להם קצת על השבת ועל מה קורה והם התלהבו כל כך.

במחנה למדתי מלא דברים גם על עצמי וגם על האסטונים על המנהגים שלהם ולדברים שאני לא רגילה נגיד שכמעט בכל בית שם יש סאונה ושהם קופצים מהסאונה לאגם גדול באמצע המחנה. האסטונים לימדו אותי על עצמי הרבה יותר ממה שחשבתי מי היה מאמין שאני אקשר לאנשים ושאני אבכה עם אסטוניות בערב האחרון כי לא רצינו להיפרד.

כל היום האחרון באסטוניה לא הפסקנו לבכות אם זה בגלל שנפרדים מהמחנה בגלל שחוזרים לישראל בגלל שהדבר הכי טוב שקרה לי בחיים עומד להיסתיים אבל בעיקר בגלל שאחרי שבמשך שבוע ישנו באוהלים עם החברים הכי טובים  מבלים כל היום ביחד אין סוף לצחוקים לשטויות ולחוויות המשותפות שיש רק לנו ואי אפשר באמת להסביר במילים  לאף אחד אחר זה היה השמונה ימים הכי מדהימים שהיו לי אני יודעת שמצאתי חברים לכל החיים. עם החברים מישראל אני שומרת על קשר יום יומי ומנסים להיפגש כמה שיותר.

המשלחת הזו הייתה הדבר הכי טוב שיכלתי לבקש ובאמת אני הכי שמחה בעולם שהלכתי עם 27 אנשים שאני לא מכירה וחזרתי עם 27 חברים שהם כמו משפחה בשבילי המחנה זה באמת דבר מדהים זו חוויה של פעם בחיים ואני שמחה על ההזמדנות שהייתה לי להכיר כל כך הרבה דברים חדשים שלא הייתי מכירה ולעשות דברים חדשים שבחיים לא הייתי עושה לפני ולראות איך מחנה קיץ נראה במדינה אחרת.

לכו להתמיין כל אחד יכול להתקבל גם אם אין לכם את האנגלית הכי טובה ואת הציונים הכי גבוהים ואתם חושבים שאתם לא מספיק טובים לכו להתמיין זה שווה את זה. 

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה