zofim.org.il
  
 


 
משלחת ארצות הברית
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » משלחת ארצות הברית » ארכיון הכתבות » כתבה: אז... משלחת 2018?

תמונת מגזין אז... משלחת 2018? פורסם על ידי יאיר דנה
בתאריך 24/10/2017
בכתבה זו צפו 1578 גולשים
נכתב במקור על-ידי הלל קבקוב

אז.. משלחת 2018?

אני לא קולטת שאני כותבת פה היום למועמדים של המשלחת לארצות הברית 2018!!

תקופה כה ארוכה ומשמעותית בחיי חלפה כל כך מהר. 

בשבילי הכל התחיל בכיתה ט', שמעתי ממישהי באחווה שלי בטיול אתגר על משלחות של הצופים. מאז ידעתי, שברגע שבשבט שלי יהיה קיים דבר כזה, אני הראשונה שאקפוץ על ההזדמנות.

וכך קרה שבכיתה י"א שמעתי ממשלחיסטית של שנת 2016 על המשלחת לארצות הברית. לאחר פעולה שעברתי על המשלחת והמון שעות של התלבטויות, החלטתי שאני עפה על זה בכל הכח!

 

תהליך המיון:

תהליך המיון היה אינטנסיבי ומלחיץ. התהליך מורכב משלושה שלבים - מיון שבטי, מיון הנהגתי, ומשם למיון תנועתי - המיון הסופי.

במיון ההנהגתי עברנו פעולה מעניינת שכללה ברובה השתתפות שלנו, הבעת דעות, שיח באנגלית, שיתוף והקשבה. המיון התנועתי לאחר מכן, כבר היה בפורום גדול יותר של מעל ל-200 משתתפים מכל רחבי הארץ. כולם נמרצים עם רצון להימצא הכי מתאימים ולהתקבל למשלחת הצופים לארצות הברית. יומיים של סמינר, מלא תוכן, דיונים, הרצאות ובעיקר המון חברה בני גילי חכמים, יצירתיים ומובילים.

לאחר המיון נותרתי עם שלושה ימים של המתנה לא נגמרת לקבלת התוצאות כאשר כל החברים מסביב כבר מצפים ורוצים לשמוע האם אני בפנים.

התקבלתי!

פרק א': ישראל - תהליך ההכשרה

בחודר ינואר התחיל תהליך המורכב מחמישה סמינרים שרובם התקיימו בחמישי-שבת. כל הסמינרים הותאמו לאורח חיים דתי ושאר המשלחיסטים כיבדו, שמרו על השבת והתעניינו, כי בנוסף להיותינו מייצגות התנועה, שימשנו כמייצגות העדה לשבטים מכל הארץ שמעולם אפילו לא שמעו את המושג "עדת הצופים". אני בעצמי גיליתי והחכמתי המון מנציגי שבטים אחרים שהביאו איתם מסורות מיוחדות ומנהגים חדשים.

בסמינרים למדנו מי הוא שליח, כיצד להעביר מסרים, הסברה ישראלית, שליחות, השתתפנו בדיונים והרצאות. חווינו ושמענו המון על מה היא מנטליות אמריקאית וכיצד להסתגל אליה. נגענו בנושאים בוערים במדינה, הגענו עד ירושלים בה הבנו את יותר על הזרמים השונים ביהדות, סיירנו בעיר וחווינו עולם פחות מוכר לרובנו.  הכנו אלבום משלחת המתאר את חיינו בקצרה, העברנו התנסויות שונות ומגוונות. העלנוחששות, ציפיות, רעיונות…

יותר מכל זה, קיבלנו את השיבוצים שלנו למחנות, אותי שבצו עם פנינה בר יעקב משבט איתן למחנה שמעולם לא שמע על הצופים, עברנו חפיפה ממשלחיסטים קודמים באופן פרטני יותר, נחשפנו לתפקידינו השונים לקיץ הקרב וניסינו ממש לתכנן אותו.

בקיצור, בעיקר למדנו להכיר את היכולות שלנו, ומה זה באמת להיות משלחיסטים!

כל אותם חודשים הסתכמו במופע פרידה רשמי, מרגש ומשחרר.

כל זה נשמע מספיק הכנה לחוויה שעמדה לפנינו? עוד לא לגמרי.

כמה שבועות אחר כך הגיעה הטיסה המיוחלת. מנהל המשלחת שלח אותנו בברכת שלום והצלחה, ובקריאת "עכשיו, אתן יכולות לקרוא לעצמכן משלחיסטיות" באותה תקופה, כשאני על אותה טיסה שעמדה להשפיע על חיי, עדין לא היה לי באמת מושג מה זה אומר.

 

פרק ב': ארה"ב - השליחות

נחתתי בארצות הברית.

לאחר כמה שעות של המתנה ונסיעה ארוכה, הגעתי למחנה. שטח עצום בגודלו, מלא ביערות ירוקים, יופי שעד אז לא נתקלתי בו. לא משנה כמה סיפרו, הכינו ודימו לנו את החוויה, אף אחד לא יכל להכין אותנו למה שעמדנו לעבור באופן מוחלט.

לאחר כמה ימי צוות, המחנה התחיל בפול טיים - יום ישראל בו הכנתי פיתות לכ300 חניכות, ימי מלחמת צבע בהם נבחרנו פנינה ואני להיות המנהיגות של קבוצות מתחרות, ניצחון לקבוצה שלי, חוגי צופים והשרדות, קמפינג וראפטינג, שבתות מלאות גשמים ואווירה כל כך מיוחדת, העלאת כתובת אש בפעם הראשונה כמעט לבד, העברת שיחות לחניכות הבוגרות על ההדרכה בצופים, ימי חופש, יום ביקור הורים, כל כך הרבה חברויות חדשות ומה לא?

 

כמובן שכל התקופה כללה אתגרים - נסיון להחדיר ולהטמיע את הצופים במחנה חדש שאינו רגיל לראות חולצת חאקי ועוד בתוספת עניבה, לא יודע מה זה להתעסק עם כפיתות, חבלים, בוסים וברור שלא שמע על סנדות אף פעם. כל זה, לצד הכרות עם חניכות הבקתה, עמידה בלוח הזמנים הצפוף של המחנה ובכלל הסתגלות למקום. למרות ההכנה המשוגעת שקיבלנו, אף אחד לא יכל היה להכין אותנו לחוויה שקיבלנו.

 

 

אז מה היא שליחות אמיתית?

לתת את עצמי, הכי ישראלית עם תרבות שונה לחלוטין, שבכל זאת מצליחה לחדור ללבבות החניכות. גיליתי על עצמי המון, הסברתי, הקשבתי, חוויתי, הערכתי, למדתי, התבגרתי.

למרות כל המגילה שנכתבה כאן, את החוויה הזו לא ניתן להעביר במילים, כך שכל שנותר לכם זה לחוות אותה בעצמכם!

 

 

הלל קבקוב, שבט דרור, הנהגת איילון

מחנה שושנים 

 

 

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה