zofim.org.il
  
 


 
אתר חץ וקשת
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר חץ וקשת » ארכיון הכתבות » כתבה: הגיע היום הגדול!

תמונת מגזין הגיע היום הגדול! פורסם על ידי רותם אדלשטיין
בתאריך 23/11/2015
בכתבה זו צפו 2885 גולשים

הגיע היום הגדול. כבר אחרי שהודיעו לי שהתקבלתי, ואחרי שעברתי את הסמינר ישראלים, נפגשנו בבית פיליפס.
המזוודה שלי נארזה שלושה ימים מראש, החאקי שלי היה מגוהץ והתנוסס עליו הפאץ' של חץ וקשת ואני הייתי כל כך מלאת התרגשות שלא הצלחתי להכניס משהו לפה שלי כל היום.

באולם בבית פיליפס עמדנו כולנו בשורה וחולקנו לצוותים ומחלקות.
נסענו כל הישראלים של המחלקה באוטובוס לנתב"ג וחיכינו לאמריקאים שיבואו, עמדנו שם עם שלטים עצומים מחכים בקוצר רוח, מתרגשים לקראת מה שיקרה.
האמריקאים שהיו כבר בארץ הגיעו ודיברנו איתם, התחלנו להבין שאנחנו לא כל כך שונים אחד מהשני.

ואז יצאו האמריקאים שהגיעו בטיסה, נחיל של נערים ונערות לבושים בחולצה כתומה. ישבנו כל הצוות עם המפקד ועשינו היכרות, עלינו על האוטובוס ונסענו לרמת רחל. שם כל המחלקה עברה כמה פעילויות ביחד וחילקו אותנו לחדרים שלנו.

משם הכל התחיל להתקדם בקצב מטורף, ביום השני כבר היה לנו מורל של המחלקה, ביום השלישי עבדנו על אחד האמריקאים שהשניצל בקיבוץ עשוי מחתולים,
טיילנו בעיר העתיקה בירושלים, הלכנו לכותל, היינו במעלית הזמן, נרטבנו בעיר דוד ועשינו את הקבלת שבת המשותפת הראשונה שלנו. ובקיצור כל יום בשבוע פתיחה היה מלא בחוויות.

ביום ראשון כבר היינו על האוטבוס בדרך לגדנ"ע. הגענו לבסיס ג'וערה וכולנו קצת חטפנו הלם. הרבה ריצות, מסע, תורנות מטבח, מסדרי הנפה, שיעורי נשק, מטווחים וכמה שלוקרים מטפטפים. הכרתי אנשים ממקומות שונים בעולם שהיינו איתנו בבסיס אבל הכי חשוב הצוות שלי התגבש מאוד. בשבוע הזה הפכנו מחברים למשפחה.

אחרי שינה בשטח והכרות עמוקה של האמריקאים עם המילה הקפצה עזבנו את הבסיס ונסענו לסחנה.
אחרי ששחינו, הטבענו אחד את השני ורבנו על למי שייכים מזרוני הים שקיבלנו עלינו לאוטובוס הביתה- לסופ"ש החופשי הראשון.

ביום ראשון בבוקר כבר היינו על האוטובוס בדרכנו לצפון.
הכרנו דרוזים וערבים מהארץ בסמינר דו קיום, דיברנו הרבה על מורשת קרב, טיילנו בראש הנקרא, עשינו סנפלינג במערת הקשת, היינו בהר בנטל, בקייקים, בבניאס, הייתה לנו מסיבה וספורט ימי בכינרת וגם טיילנו בתוך המים הקפואים של המג'רסה.

ואז חזרנו לעוד סופ"ש חופשי הפעם חזרתי הביתה עם שתי אמריקאיות מהמחלקה שלי שבקושי הכרתי וממש פחדתי שלא נסתדר אבל מה שקרה בסוף הוא שנהיינו החברות הכי טובות.
ביום שישי נסענו כל הישראלים של המחלקה עם מי שהם אירחו לתל אביב, הסתובבנו ביחד, הלכנו למלחמת מים בהבימה ולים. אני חייבת להודות שזה היה בין הימים הכי טובים שחוויתי בכל החיים שלי ואני בחיים לא אשכח אותו.

לאחר סופ"ש מדהים חזרנו נרגשים לתוכנית לשבוע דרום מדהים! רכבנו על גמלים וישנו באוהל בדואי, היינו במכתש רמון, בקבר של בן גוריון ובקיבוץ קטורה, היה לנו טיול אופניים, עשינו שנורקלים באילת ועוד המון המון דברים.

ואז הגיע היום האחרון של השבוע דרום שהיה בין היתר גם השיא של התוכנית כולה. העירו אותנו בארבע לפנות בוקר ועלינו למצדה דרך שביל הנחש. היה לנו טקס של כל פלוגת חץ וקשת ובו קיבלנו שרשרת עם דיסקית שעליה חרוט השם שלנו. לאחר הטקס לקחו אותנו לים המלח ומשם בחזרה לרמת רחל.

שבוע הסיום החל ואיתו הספירה לאחור. היינו שבת שלמה בבריכה של המלון, ביקרנו ביד ושם ובהר הרצל, נסענו לתל אביב, אחרי המון חזרות הופענו בפסטיקשת והצוות שלי זכה במקום הראשון!

התחילו דיבורים על הסוף, על איך שחייבים לשמור על קשר ולעשות איחוד ברמת רחל בקיץ הבא.
היתה לנו מסיבת בריכה בלילה וקמנו יום למחרת עם תחושה כבדה, היום זה היום האחרון שלנו ביחד.
עברנו פעילויות פרידה, דיברנו על הרגעים היפים יותר והיפים פחות שהיו לנו בתוכנית. תכננו פגישות עם האמריקאים שידענו שנשארים בארץ, ניסינו לשכנע את האמריקאים שחוזרים הביתה להישאר למרות שידענו שזה לא אפשרי ופשוט הרגשנו שלא מיצינו עדיין.

הגענו ללטרון, המשפחות שלנו היו שם גם לחלוק איתנו את מה שעברנו בחודש האחרון. התיישבנו באולם, היו כמה נאומים ואז הוקרנה מצגת סיום שלאחריה קראו לאמריקאים לעלות לאוטובוס. התחבקנו כולנו, אמרנו אחד לשני שנשמור על קשר תמיד והתחלנו לבכות.

איך נפרדים מהסגל שהיו כמו ההורים שלך?
איך אפשר לעזוב את הילדים שגרמו לכל מקום להרגיש כמו בית?
איך אמורים להיפרד מהמשפחה שלך, שהיתה שם בשבילך תמיד?

לבסוף האמריקאים עלו על האוטובוס, וכל הישראלים של המחלקה שלי הסתכלו אחריו כשהוא נסע, רצינו להיות שם עד הרגע האחרון בהחלט.

הקיץ הזה בלי ספק הוא הקיץ הכי טוב שהיה לי בחיים ואני אף פעם לא אשכח אותו ואת האנשים שהיו איתי וחלקו איתי את המסע הזה.

רותם אדלשטיין

שבט תמיד צופי קדימה

    

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה