zofim.org.il
  
 


 
אתר קול צופייך - עלון עדת הצופים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר קול צופייך - עלון עדת הצופים » כתבה: השאלון - פרשת ואתחנן

תמונת מגזין השאלון - פרשת ואתחנן פורסם על ידי קול צופיך
בתאריך 7/8/2014
בכתבה זו צפו 1870 גולשים

השאלון

דוד פלברג
 

נולדתי בגיל צעיר מאד בארה"ב. עליתי לארץ עם המשפחה בגיל 7 והשתדרגתי מלוד, לבת-ים לפתח תקווה. שירתתי בחיל האויר והשתחררתי בדרגת סגן, ובמילואים התקדמתי עד לרס"ן. 

המשכתי להסתובב ברחבי הארץ עד שהתמקמתי ברעננה עם אשתי ו-3 ילדים. עבדתי כקופירייטר במשך 16 שנה במשרדי פרסום מובילים, והיום אני קופירייטר עצמאי, רץ, רוכב ושוחה, ובזמן שנשאר משמש כראשבט "הראל".

 

ספר טוב שקראת לאחרונה?

"המדריך לימים הקרובים" של יואב בלום. ספר פשוט פנטסטי. לוקח לו זמן להתניע, יש בהתחלה כמה דמויות שוליות וקטעים לא מובנים, אבל מהרגע שנכנסים לסיפור הוא בהחלט שונה מכל מה שיש היום על המדפים. זה לא המשך של "מצרפי המקרים", אבל כמו בספרו הראשון, גם כאן המחבר מגלה כמה עושר ודמיון יש במוח הקודח שלו.

 

לאיזה קטע בתפילה אתה הכי מתחבר ולמה?

מאז שהבן שלי התגייס – תפילה לשלום חיילי צה"ל.

 

תכנית ריאלטי שהכי אהבת ולמה?

לקרוא לתכניות האלה "ריאליטי" זה כמו לקרוא לחמאס "פרטנר". זה אפילו לא מציאות מדומה. זה זבל מתוכנן היטב. אבל אם כבר מדברים על מציאות וטלוויזיה, הכי אהבתי לצפות לפני כמה שנים באולימפיאדת החורף לנכים. ישבתי מול המסך ערב ערב עם פה פעור, כמו ילד קטן. לראות אנשים עיוורים שגולשים "קרוס קאנטרי" רק עם מלווה צמוד שצועק להם הוראות, לראות את ההתמודדות של גולש בלי זרועות שמתחרה בדואתלון (גלישה "קרוס קאנטרי" + ירי למטרות) כשהוא מושך את ההדק בשיניים וגם פוגע, לראות גולש ללא רגליים יורד סלאלום ענק כשהוא מחובר למעין כסא עם מגלש – זו מציאות! וזה נותן לך פרופורציות למה אתה מסוגל.

 

האם יש לך פייסבוק ומה אתה חושב על הרשת החברתית הזאת?

כן, יש לי פייסבוק. פתחתי אותו לפני כשנתיים כשהתחלתי לרוץ, כדי לקבל לשם תמונות של מירוצים בהם השתתפתי. עם הזמן נכנסתי לשם יותר ויותר, והיום אני מתעדכן שם במשך היום, תוך כדי עבודה. כמו כל כלי שמשרת אותנו, צריך לקחת אותו בפרופורציות הנכונות ולא לתת לו להשתלט. "אוהב לייקים, לא ישבע לייקים"...

 

חג אהוב ולמה?

חנוכה. תמצית היהדות: הם ניסו להרוג אותנו, אנחנו ניצחנו. בואו נאכל.

 

3 דברים שהיית לוקח איתך לאי בודד:

לא מבין איך אדם דתי אמור לענות על שאלה כזאת... ומה עם מניין? (כבר 9 דברים...) וטלית ותפילין? ומה עם ספר תורה וספרי קודש? שלא לדבר על מה עם אשתי והילדים? ומה עם אוכל כשר?... בקיצור, שאלה שמתאימה יותר למעגל של דן שילון מאשר ל"קול צופייך"... J

 

מה הדבר שתמיד רצית לעשות אבל עדיין לא הספקת?

להוציא ספר לאור. כרגע הוא עדיין במגירה.

 

אם היה לך מיליון דולר, מה היית עושה עם זה?

אני מניח שעם חלק מהסכום הייתי עושה את הדברים ה"משעממים" והמתבקשים: קונה נכס להשקעה לילדים, או שם בצד בשביל הלימודים וההמשך שלהם. עם מה שנותר הייתי נוסע עם אשתי לחופשה ארוכה בבורה-בורה או באיזה אי מלדבי עלום-שם מוקף מים כחולים ושייק פירות.

 

איזה ערכים אתה חושב שיש לחזק בעדת הצופים?

אני חושב שצריך לחזק את עדת הצופים עצמה. לחזק, להרחיב ולהעמיק את המעורבות של העדה בשבטים הדתיים, כי כרגע הם רוקדים לפי החליל של ההנהגות. העדה עדיין לא הצליחה להתנער מהתפקיד של "ספק שירותי דת", או לגרום לשכב"גיסטים דתיים להבין למה העדה נחוצה. בדמיוני אני רואה מחנה קיץ של העדה, אבל לא נראה לי שזה יתממש בקדנציה שלי...

  

פרסם כתבה »