zofim.org.il
  
 


 
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » שבט צופי ים תל אביב » כתבה: טיול שמיניות 2013!

תמונת מגזין טיול שמיניות 2013! פורסם על ידי שיר
בתאריך 15/12/2013
בכתבה זו צפו 2912 גולשים

 

           טיול שמיניות 2013 - רוצים סופגניות...?

                  קחו קלמנטינות! 

 

לאחר שלא טיילה יחד מאז כיתה ט', שכבת קונדאטיס סוף סוף זכתה לטייל ביחד כשכבה בטיול חנוכה האחרון 1-4.12.13, בליווים של המדריכים האהובים שחר קפלן ועמרי כהן, וכמובן בליוויו של רכז השבט מושון.

 

אז איך הכל התחיל?

בראש הטיול עמדה אחראית הטיול הנהדרת נגה קרטס, שפיקדה על הכל בצורה נפלאה, ומתחתיה עבדו הוועדות.

וועדת אוכל בראשות אלחס וקמיע דאגה לנו לאוכל טעים ומשביע לאורך כל הטיול, כאשר הם לא שכחו לדאוג לחברי השכבה הצמחונים! אך כמובן גם לא קיפחו את אוכלי הבשר. המנה האהובה עליי: טורטיות עם צ'ילי קונקרנה בארוחת הצהריים האחרונה - לשמר!!

וועדת הפעלות דרך סיפקה לנו בידור והוואי במהלך המסלול ועשתה לנו טוטו טיול משגע בנושא שירי פסטיגלים אהובים!

וועדת ערב בראשות אור ותום העבירה לנו ערב קורע שהתחיל מדברים רציניים כמו נפוליאון למשל אך מהר מאד הגיע לנושא האהוב על שכבת קונדאטיס - בריטני ספירס כמובן.

ולא נשכח!! וועדת צ'ופרים מדהימה בראשות גל ואנוכי! חברי השכבה וגם המדריכים כמובן נהנו מגרביים חמימות, בועות סבון משעשעות, ערכת עזרה ראשונה וסוכרייה מתוקה לסיום הטיול!

 

ביום הטיול הראשון הגענו לשבט והתחלנו לארגן את הציוד ולהעמיס אותו על האוטובוס ומיד יצאנו לדרכנו. כשהגענו לחניון שמחנו לגלות שהמיקום שלנו אפשר לנו להבעיר את המדורה ולארגן את ההכנות לאוכל ליד האוהל, ולא מולו, וככה היה הרבה יותר נוח ופרטי. בסיום הארוחה הוצאתי את החנוכייה שלי שהבאתי מהבית וניהלתי את טקס הדלקת הנרות. כמובן שמהר מאד כולם הבינו שמיד לאחר הברכה שרים את השיר הנרות הללו. ואל תתנו לאף אחד להגיד לכם אחרת! את הערב הראשון העביר לנו מושון, ערב בנושא שירים משובשים. תתפלאו כמה שירי חנוכה אנחנו שרים לא נכון! אתם ידעתם שרוב הילדים כיום שרים "כד קטן, כד קטן, שמונה ימים שם יונתן"?

 

ביום השני היינו אמורים להתחיל לטייל בנחל ורדית, אך היות והוא היה מוצץ מים, נסענו אל מסלול חלופי במכתש רמון. לאחר שחזרנו לחניון התחלנו בהכנות לקראת הארוחה. לאחר שנסתיימה החל הער החברתי בראשותם של תום ואור, ערב בלתי נשכח ללא ספק!

 

ביום השלישי יצאנו מהחניון ברגל אל עבר קניון עדה, שם היה מסלול מאד מיוחד עם מעברים צרים, סולמות וחבלים! כשחזרנו היה לנו זמן מנוחה לאגור כוחות ומיד לאחר מכן התחלנו בבישולים. לאחר הארוחה שחר ועמרי העבירו לנו את הערב. מראש, לפני הטיול, הם כתבו ברשימת הציוד להביא מתנה קטנה עטפה יפה שהיינו שמחים לקבל. בערב שמנו את כל המתנות בארגז, והארגז עבר בסבב כך שכל אחד בחר מתנה. ברגע שהארגז הגיע אליך היו לך שתי ברירות - או לקחת מתנה חדשה מהארגז, או לקחת מתנה ממישהו שכבר לקח, ובכך להחזיר אליו את הארגז ולגרום לו לבחור שוב. לאחר שגזלו ממני את המתנה השווה שלקחתי, זכיתי בכדור כדורסל קטן - תמיד כיף!

 

בבוקר היום הרביעי קמנו שעה לאחר כל השבטים האחרים וכמובן שסיימנו את כל החיסולים באותה שעה כמוהם, אולי אפילו לפני... ולאחר שסיימנו לחסל יצאנו למסלול האחרון - נחל אוביל. במהלכו הייתה את העלייה הרצינית היחידה בטיול. כאשר הגענו למעלה שחר ועמרי העבירו לנו פעילות קצרה ונחמדה לזכרו של אריק אינשטיין, ולאחריה צולמו תמונות שכבתיות מהממות! בסיום המסלול עצרנו לארוחת צהריים ארוכה מתחת לאיזה עץ נחמד וסיכמנו את הטיול. כשהגענו חזרה אל המחנה המחוסל העמסנו את הציוד, חילקנו צ'ופר אחרון ויצאנו אל עבר העצרת.

אנחנו היינו האוטובוס הראשון שהגיע, כשלהקת צופי תל אביב עדיין עשו סאונדצ'ק למוזיקה שלהם, מה שאמר רק דבר אחד - מסיבת ריקודים! לא היה יכול להיות סיום יותר מוצלח מזה לטיול, כל השכבה רוקדים כמו מפגרים יחד. 

 

בעצרת שמחנו לפגוש את חברינו השישיות והשביעיות ויחד רקדנו ונהנו עם שירי הצופים האהובים.

 

לדעתי אחד הדברים היותר יפים שהיה אפשר לראות בטיול הזה הוא איך אנחנו עובדים כשכבה. היה פשוט כיף לראות את העזרה ההדדית, את הקיבוציות, העובדה שאין אחד שלא עובד ועוזר, בין אם זה לחתוך סלט, לטגן, להחזיק את הפנס מעל הסיר או לשטוף כלים. כולם עובדים, כולם עוזרים, וכולם עושים את זה בשמחה. ככה זה בשכבת קונדאטיס 3>

 

אז דה רבה לכולם! וכל הכבוד לאמא!


פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה