zofim.org.il
  
 


 
אתר חץ וקשת
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר חץ וקשת » ארכיון הכתבות » כתבה: כי חץ וקשת זה לא כמו שום דבר אחר

תמונת מגזין כי חץ וקשת זה לא כמו שום דבר אחר פורסם על ידי גיא עלמני
בתאריך 5/12/2013
בכתבה זו צפו 2996 גולשים

"כי חץ וקשת זה כמעט כמו קראוון." זה מה שאמרו לי החברים שלי בשכב"ג כשחזרתי מהמשלחת, כי הם לא באמת ידעו מה עברתי, חוויתי, דיברתי, הכרתי, ובעצם כל מה שעשיתי שם.

היי אני גיא עלמני משבט נחשון באלפי מנשה, הייתי שנה שעברה במשלחת חץ וקשת, ואני חייבת להגיד שזו החוויה הכי טובה, כייפית, מעניינת, מעשירה, מעצימה, חברתית, חווייתית, משכילה, חדשנית שהייתי אי פעם בחיים שלי ואני יודעת שאני לא אהיה בעוד אחד כזאת.

אז בעצם איך בעצם אני אמורה לשכנע אתכם להירשם למיונים ואז גם להגיע אליהם?
 אני לא יודעת אבל לפחות אני אנסה.

אני באמת לא יודעת מאיפה להתחיל ולספר לכם על החוויה בחץ וקשת עצמה.
אוקיי אז אני אתחיל מההתחלה. אני חושבת שאף פעם לא יצאו לחץ וקשת מהשבט שלי, לכן הייתה לי טיפה בעיה כי לא ידעתי מה זה או לאן אני נכנסת או את מי לשאול. אבל הלכתי לנסות, הרי מה יש לי להפסיד?- כלום, וגם לכם!! אז אחרי שכנועים רבים של "תלכי למיונים ותהני, אם לא תתקבלי אז לא תתקבלי לפחות תדעי שניסית ואם תתקבלי אז הולך להיות לך הכי הכי כיף בעולם!". אז נרשמתי באתר וזומנתי ליום מיונים, אבל מה שלא ידעתי זה שמהרגע הזה מתחילה החוויה של החיים שלי שנקראת "משלחת חץ וקשת 2013".

עד שהתחילה המשלחת עצמה, עברנו אני והחברים החדשים שלי כמה תחנות בדרך במטרה להכין אותנו למצפה לנו:

1.      המיונים- שהיו כל כך כייפים שלא היה לי אכפת אם אני אתקבל או לא העיקר שנהנתי.

2.      ההודעה שהתקבלתי לחץ וקשת- שהייתה משמחת, מרגשת ממש ולא צפויה.

3.      הסמינר האדיר שהיה לישראלים- שבו מכירים בפעם הראשונה את החברים החדשים שלכם (שבסוף יהפכו לחברים הכי טובים שלכם), לומדים ומידיינים על כל דברים שלא יצא לכם לדון עליהם אף פעם.

4.      והמפגש של כמה ימים לפני המשלחת שהיה כיף לא פחות.

 

אז ככה, כמה ימים לפני החץ וקשת לא הייתי בטוחה בכלל שהבאתי אישור מרופא ולא ידעתי עדיין איך כל העניין יתנהל עם הצבא והמפקדים ואם אני מדריכה את האמריקאים והמפקדים סתם משגיחים עלינו, ועוד מיליון ואחת שאלות, ספקות ובעיות.
לאט לאט התחלתי להבין והבנתי שאני מגיעה למשלחת בידיעה שהולך להיות לי כיף, אני יודעת מה בערך מה אני הולכת לעשות וזהו בסך הכל.

אז ירדנו מהאוטובוס בירושלים, שם הכרנו את המפקדים(=המדריכים), הסמלים(=אחראי לוגיסטיקה), המ"מים (=הראש"גד), החובשים(=חובש) שהם בעצם האמא והאבא שלנו לחודש הקרוב. לא הספקתי אפילו לזכור את השם של המפקדת שלי ושל הצוותים האחרים וישר התחלנו להכין שלטים לבואם של האמריקאים.
עד הרגע שלא ראיתי את האמריקאים בהיכל של נתב"ג שאילו מגיעים כל אלה שנחתו, עדיין לא הבנתי שאני בחץ וקשת.

 

ואז הכל התחיל, טיול בכל ארץ ישראל מצפון ועד דרום מבלי לפספס שום מקום ושם איזור:
ירושלים, הכותל,
מערות הכותל, גדנ"ע, מוזיאון הפלמ"ח, סנפלינג, קאייקים, ראש הנקרה, ספורט ימי, כינרת, רמת הגולן, אירוח דרוזי, התנדבות בבית אבות, המג'רסה, אילת, צלילה, הבית של דוד בן גוריון, טיול אופניים בהרי סדום, שדה בוקר, טיפוס מצדה, ים המלח, עין גדי, הר הרצל, יד ושם, טיול אופניים בתל אביב.

זהו, נגמר.

כל המקומות, וכל הסיורים וכל המסלולים מתחלקים לשלושה חלקים:

·         ההתחלה: רק מכירים את כולם, רוכשים חברים אמריקאים, לומדים להכיר את סגל המפקדים, איך הכל באמת מתנהל בשטח וכו'.

·         האמצע: שמרגיש כמו השגרה, וזה באמת הרגיש לי כמו משהו מובן מאילו וכל דבר אחר  כמו לחשוב על הכיתה שלי ועל העובדה שאני אמורה לחזור לבית ספר אחרי זה, היה נראה כל כך מוזר.

·         הסוף: שבו מעכלים את כל מה שעברתם, ותאמינו לי זה דבר שקשה לעיכול.

הימים האחרונים היו קשים, בעיקר היום האחרון, שבו הבנו שאנחנו נפרדים והדבר המדהים הזה שעברנו נגמר ומאחד השני. אז כן כל הבוקר היה מלא בבכי.

תנסו להבין רגע, זה הרגיש כאילו אתם נפרדים מהמשפחה שלכם למרחק ענק ולא תראו אותם יותר.
תוך 5 שבועות, נהייתה לי משפחה בת 150 אנשים שאת כולם כולל כולם אני אוהבת.

 

למי מבינכם שיתקבל למשלחת, תהיה הזכות האדירה לעבוד על אנגלית, להכיר חברים חדשים בגילכם שעוברים את אותה חוויה איתכם כמוכם, הזכות האדירה להכיר חברים חדשים מארצות אחרות מלאי תרבויות שונות, שפות שונות, מנהגים שונים אבל עדיין כמוכם, הזכות להכיר חיילים בצבא ההגנה לישראל והזכות להכיר את הארץ שלכם בצורה קצת אחרת שלא ראיתם ולא היכרתם.

זאת עד כדי כך זכות ענקית להשתתף בתוכנית הזאת שאני עדיין אומרת תודה לאחראית על המשלחת שקיבלה אותי ולמפקדים ולאיש שבא וסיפר לנו על המשלחת בסמינר ולחברה הכי טובה שהייתה גאה בי ולמרכז שלא יצא לי ממש לדבר איתו באותה שנה אבל הוא זה שתלה את השלט של המשלחת בשבט ולקבוצת השישיות של ההנהגה שלי שפרסמו את הרישום למיונים בקבוצה שלנו בפייסבוק ולחברה של אחותי שכעסה עליי שלא הלכתי למיונים וכמובן להוריי שהביאוני עד הלוםJ

בתור קוראים אתם לא תצליחו להבין את התחושה שאני, ושאר הכותבים כאן והחברים שלכם שהיו בחץ וקשת עברנו ושאנחנו מנסים העביר לכם.
כולם אומרים שזאת החוויה של החיים שלהם, שהם לעולם לא ישכחו אותה, שזה הדבר הכי מדהים שהיה להם בחיים, גם אם אתם לא כל כך בטוחים אם אתם רוצים ללכת, תסמכו על כל אלה שהיו אמרו שזה מדהים. כנראה שאם כל כך הרבה אנשים אומרים את זה- זה נכון!

 

אני לא יודעת עד כמה הצלחתי להעביר לכם את החוויה, אבל גם אם הצלחתי להכניס בכם משהו, אולי אפילו איזה רצון קטן לנסות וללכת לחץ וקשת אני יותר ממאושרת.

וזהו אחרי 900 מילים בתקווה שלא חפרתי ולא גיליתי לכם או הרסתי לכם את מה מצפה לכם J
אז יאללה! קדימה! להירשם! להירשם! להירשם!

גיא עלמני, שבט נחשון אלפי מנשה- Guy Almani

Teem 5

Machlaka 2

CVK 2013

"כי חץ וקשת זה לא כמו שום דבר אחר"

 

            [ אם מישהו רוצה לשאול אותי משהו או כל דבר אחר- Facebook: Guy Almani ]

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 2 תגובות | הוספת תגובה


1. חחח
נכתב על ידי שלומי בוזגלו משבט כנרת בתאריך 9/12/2013 בשעה 13:17
2. מבין כל כך
נכתב על ידי שחר קלזי משבט ארנון בתאריך 10/12/2013 בשעה 10:25