zofim.org.il
  
 


 
אתר המשלחת לג’מבורי
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר המשלחת לג’מבורי » ארכיון הכתבות » כתבה: יש צופים ישראלים אפילו ביפן!

תמונת מגזין יש צופים ישראלים אפילו ביפן! פורסם על ידי עילי אבני
בתאריך 2/8/2013
בכתבה זו צפו 4274 גולשים

ב- 31/7/13 יצאנו 27 חניכים, שלושה מדריכים, שני מלווים ושני ראשי משלחת לג'מבורי שנערך ביפן. הג'מבורי הזה הוא ג'מבורי אזורי לצופי אסיה והפסיפיק (אזור אוסטרליה), שמשמש גם סוג של חזרה גנרלית לג'מבורי העולמי הגדול שיערך ביפן, באותו מקום, בקיץ 2015. 

איך מגיעים ליפן? הדרך ארוכה ארוכה.... היא מתחילה בשדה התעופה בן גוריון בפרידה מההורים הדואגים (אף פעם לא היית כל כך רחוק מאיתנו!!), עוברת דרך אמסטרדם ומגיעה לבסוף, אחרי 28 שעות בדרכים, לאתר המחנה בדרום יפן.

נפרדים מההורים בשדה התעופה
נפרדים מההורים בשדה התעופה

 כשמגיעים למחנה אי אפשר שלא להיות המומים. אם לא מהחום הכבד ביפן אז מ: כמות האנשים שהגיעה עד יפן כדי להשתתף בג'מבורי (16,000 איש!!), כמות המדינות והמקומות שאפילו לא שמענו עליהם שפתאום הופכים לאנשים אמיתיים שפוגשים בכל מקום (סולטנות ברוניי, המלדיביים ואלה עוד המקומות שקל לנו לזכור את השמות שלהם), מהפעילות שמצפה לנו וכן, גם מהחום המעיק והלחות הגבוהה. 38 מעלות ו- 100% לחות, מסתבר שיש דברים יותר קשים מתל-אביב באוגוסט... :)

אז מה עשינו עד עכשיו בג'מבורי? 

אנחנו בצופים אז זה די ברור - הקמנו מחנה. קיבלנו ציוד (אוהלים, כסאות, שולחנות, סככות, ציוד בישול וכו') והקמנו לנו בית למשך השבוע הקרוב. די דומה למחנה הקיץ, רק בשטח מישורי לגמרי, בלי עצים, עם קצת עשב ירוק על הרצפה. נכון, לא בנינו כמו שבונים במחנה הקיץ בארץ, אבל זה בגלל שכאן ביפן, עיקר העניין זה לפגוש אנשים חדשים ולהכיר תרבויות חדשות ופחות תחרויות ופרסים של תורן ופרויקט מרכזי...

הפעילות הראשונה שהשתתפנו בה היא טקס הפתיחה של הג'מבורי. עשרות אלפי אנשים, חלק גדול מהם יפנים, יושבים בסדר מופתי על משטח דשא גדול. הטקס, קצת כמו התרבות היפנית, היה מאוד מאוד מסודר ופורמאלי. הוא הועבר בחלקו הגדול ביפנית, אבל דאגו לרוב גם לתרגום לאנגלית. היה בו מטס אוירובטי של מטוסים קלים, מצעד דגלים, נאומים של ראשי הצופים היפנים והאזור בו מתקיים הג'מבורי, וכמובן - שבועת הצופה והקראה של 10 מידות הצופה (שהן זהות לגמרי אגב למה שאנו מכירים בארץ).

שיר הצופים היפני
בתמונה: שרים את שיר הצופים היפני עם מנצח בכפפות לבנות. דגל ישראל מתנופף בגאווה משמאל, מונף על-ידי לי מאשדוד.
 

היום השתתפנו בשתי פעילויות: בבוקר ביקרנו ב- GDV = Global development Village, כפר המופעל על-ידי ארגוני התנדבות של האו"ם, הזדמנות מדהימה לצאת מהחממה הקטנה שנקראת "ישראל" ולהביט בצורה גלובאלית על העולם.

עברנו פעילויות על נושאי רעב בעולם, בעיות פליטים, זכויות נשים באפריקה והקמפיין שמקיימים שם להגברת מודעות בקרב נשים לשמירה על זכויותיהן, ועוד. את הפעילויות האלה עברנו ביחד עם המשלחת האנגלית שהצטרפה אלינו.

אחה"צ יצאנו לפעילות Culture - היתה פעילות מדהימה שבה כל מחוז ביפן (יש ביפן 47 מחוזות ששונים אחד מאוד מהשני בתרבות ובמנהגים) הפעיל דוכן עם פעילות יפנית טיפוסית. כך יצא שלמדנו לתופף בתופים יפנים, ליצור אמנות, מחזיקי מפתחות, מקרמה יפני, הדפסת משי, ועוד הרבה פעילויות. חלקנו אפילו העיזו לטעום משקה ירוק שנראה מעזעזע, ולגלות שהוא דווקא לא רע (מלפפון ים טחון עם אצות...).

חברי המשלחת בסדנת תיפוף

מתופפים בתופים יפנים בהדרכת מאסטר יפני לתיפוף

הפעילות כאן באמת גדושה ומדהימה, בכל מקום פוגשים אנשים ממקומות שאפילו לא חלמנו שנכיר, מחליפים מזכרות (עניבות, פאצ'ים), מבשלים כל מיני מאכלים מוזרים, לומדים מורלים חדשים ומכירים חברים!

מחר אנחנו קמים מוקדם בבוקר כדי לבקר בהירושימה - העיר הראשונה (מתוך שתיים בכל ההיסטוריה, שתיהן ביפן) שהוטלה עליה פצצת אטום (ארצות הברית תקפה את יפן באטום בסוף מלחמת העולם השניה). יש במקום מוזיאון לסובלנות ושלום שצפוי להיות מעניין מאוד. 

 

סיקרנו אתכם? רוצים לראות תמונות? העלינו סיקורים! אפשר לראות אותם כאן, ועוד תמונות כאן וגם כאן.

חולם להגיע גם לג'מבורי העולמי שיערך ביפן בשנת 2015 בהשתתפות 60,000 צופים? הכנו כאן כתבה במיוחד בשבילך!

 אנחנו נמשיך להעלות סיקורים וכתבות כאן מיפן, אתם מוזמנים לעקוב ולהגיב! 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 1 תגובות | הוספת תגובה


1. נראה כל כך כיף!
נכתב על ידי קורל יצחקי משבט חצב בתאריך 5/8/2013 בשעה 13:37