zofim.org.il
  
 


 
אתר המשלחת לג’מבורי
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר המשלחת לג’מבורי » ארכיון הכתבות » כתבה: הדרך לג'מבורי ביפן מתחילה ב-WhatApp

תמונת מגזין הדרך לג'מבורי ביפן מתחילה ב-WhatApp פורסם על ידי מיקה ויונתן
בתאריך 9/6/2013
בכתבה זו צפו 1935 גולשים

מיקה:

19/4/2013,יום שישי. אמצע הפעולה, והפלאפון שלי לא מפסיק לצלצל, הודעות מהווצאפ.
אני פותחת ומגלה שהצטרפתי לקבוצה חדשה, jamboree 2013. בקבוצה יש 26 חברי משלחת הג'מבורי שאותם אני לא מכירה. כולם נרגשים ושולחים מלא הודעות, ומגלים אחד את השני.

whatsapp של הגמבורי
רק 687 הודעות חדשות מאתמול, למה להגיד שחופרים???

פתאום נוצרים קשרים חדשים, מגלים שאתה קשור בדרך עקיפה ומוזרה לכל מיני אנשים שאיתם תצא למשלחת. סוף סוף, היה לנו מפגש, כולם ספרו את הימים עד למפגש הזה, והתרגשו לראות אחד את השני.

הגעתי בבוקר לבית פיליפס בתל אביב, מתרגשת, אני נכנסת ורואה את כל האנשים שיצאו מהמסך, מתחילה לקשר פרצופים לשמות. בהתחלה זה היה קצת שוק, לראות את כולם פתאום בפעם הראשונה, לדבר מחוץ למסך. חולקנו לקבוצות קטנות והעברנו מתודות ומשחקים שהכנו מראש. היה מצחיק וכיף, כולם סקרנים, ובאו ללמוד ולהכיר.

יונתן:

הגענו לבית פיליפס, נבוכים טיפה כי זו פעם ראשונה שנפגשים ולא מכירים אף אחד, אך מחויכים ונרגשים. איך שהתחילה הפעילות ועוד לפני שאמרו לנו בוקר טוב, חילקו אותנו לקבוצות: כל חניך קיבל פתק אם משהו ביפנית – מאכל, חג או מקום ביפן. לפי הפתקים והקבוצות התיישבנו במעגלים עשינו סבב שמות, הכרנו את המדריכים שיוצאים איתנו למשלחת ואז כל אחד מהקבוצה העביר בתורו פעילות קצרה וכייפית על השבט והעיר שמהם הוא מגיע.

מיקה:

הקבוצה בווצאפ עבדה 24/7 בלי הפסקה, מחליפים תמונות, חוויות מיום הפעילות בשבט וגם כל מיני דברים שלא באמת מעניינים אף אחד, ובמעבר חד מהמסך לפרצופים של כולם, היה יום חוויתי מאוד. אני יושבת בשיחת הפתיחה, מסבירים לנו על מה הולך להיות ביפן, איפה נתקלח, איפה נישן ומה נאכל, ופתאום אני מבינה, שעם האנשים האלו שיושבים מסביבי אני אטוס לעשרה ימים, ויהיו לי איתם חוויות מדהימות של פעם בחיים! משהו בלתי נשכח, מטורף, בסדר גודל שאני לא מכירה ולא עולה על דעתי בכלל.

יונתן:

אחרי שיחת הפתיחה ומצגת על מה שאנחנו הולכים לעבור, התחיל הטירוף האמיתי! יצאנו מהחדר עם הקבוצות שלנו והתחלנו בפעילות המירוץ למיליון ברחבי תל אביב. עברנו בין תחנות בתל-אביב, ובכל תחנה חיכה לנו מדריך עם פעילות אחרת שקשורה ליפן.

מיקה:

בסוף המפגש כולנו כבר מתים להפגש שוב בעוד חודש, בסמינר הבא. אנחנו נפרדים מכולם למרות שחלק מאיתנו לא הצליחו באמת להיפרד והמשיכו ביחד לאכול בקניון ביחד... מנצלים כל רגע שאפשר, כי כל אחד מאיתנו גר בקצה השני של הארץ, הרבה מאיתנו מאוד רחוקים אחד מהשני, והדבר שמחבר בנינו הוא הצופים.

אפשר לסכם את היום כיום חוויתי וכייפי, שלמדתי ממנו המון. לכל אחד מאיתנו יש מה לתרום, ללמד ולהראות לכולנו, וזו הזדמנות מדהימה להתבטא ולהראות מה יש לנו :)

יונתן:

אז אחרי כל היום הכייפי הזה שהסתובבנו בתל אביב למדנו על יפן הבנו מה זה הג'מבורי הגיע הזמן לסיכום. חזרנו לחדר מצגות לסיכום כל הסמינר הכייפי הזה ונפרדנו אחד מהשני עד לסמינר הבא שאנחנו מצפים לו!


בקיץ הקרוב תצא משלחת של כ- 35 חניכים ומדריכים לג'מבורי של אזור אסיה והפסיפיק שיתקיים ביפן. הג'מבורי הזה הוא קדם-ג'מבורי לג'מבורי העולמי שיערך באותו מקום בקיץ 2015 בהשתתפות כ- 60,000 צופים מכל רחבי העולם.


רוצים לצאת לג'מבורי ביפן?? אם אתם חניכים בכיתה ח'-ט', אתם יכולים להתחיל לחלום!
בקיץ 2015 תצא משלחת גדולה לג'מבורי העולמי ביפן, ואתם תוכלו להיות חלק ממנה!

 

סרט סיכום של משתתפי הג'מבורי העולמי הקודם שנערך בשוודיה ב- 2011 

 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה