zofim.org.il
  
 


 
אתר המשלחת לג’מבורי
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר המשלחת לג’מבורי » ארכיון הכתבות » כתבה: המשלחת לג'מבורי הצופים העולמי

תמונת מגזין המשלחת לג'מבורי הצופים העולמי פורסם על ידי יובל גרימברג
בתאריך 30/7/2012
בכתבה זו צפו 2148 גולשים

טוב אין לי מושג מאיפה להתחיל.. אז אני אספר על עצמי.

אני יובל גרימברג בן 17 משבט צופית בהנהגת חיפה, לפני כשנה לקחתי חלק במשלחת התנועתית לשוודיה – הג'מבורי.

הכל התחיל לפני שנתיים במחנה הקיץ. תלו כמה שלטים מאוד מושכים על משלחת לשוודיה ובה הראו את נופה הפסטורלי של שוודיה ושאלו "האם יש לך מה שדרוש כדי להיות משלחיסט?" אני בתור חמישיסט כחוש ומבוהל אמרתי לעצמי שאין סיכוי שאני  אהיה משלחיסט שאהיה אחד מהחנונים של הצופים שישנים עם חבל סיזל כפיות.

כמה חודשים אחר כך היו המיונים, כשרק הגעתי ראיתי אנשים עם תפקידים מובחרים, חאקי מדוגם ופאצ'ים של קורסים שאין לי מושג מה הם אבל קיוויתי לטוב. כשהגיע תורי במיונים שאלו אותי כמה שאלות כמו "למה אתה חושב שמגיע לך להיות חלק מהמשלחת" ו"מהי המטרה של המשלחת הזו". לא היה לי מושג מה לענות אז כמו כל בן נוער טוב עניתי בתשובות מרוחות על כמה שצופים זה חשוב ומשנה את העולם, דבר שאז עוד לא הבנתי.

לאחר כמה ימים הודיעו לי שהתקבלתי, הייתי בשוק הייתי בהלם לא ידעתי למה אני נכנס ומה הולך להיות איתי. לשמחתי גיליתי שחבר טוב מאוד שלי התקבל גם למשלחת, דבר שנתן לי תחושת תקווה שאני לא נכנס לדבר העצום הזה לבד.

חודשים עברו והנה הגיע מפגש ההכנה הראשון למשלחת, הבנתי שבמפגש הזה אני אבין עם מי אני הולך לבלות שבועיים באוהל בשוודיה רחוק מהבית רחוק מהחברים. בנוסף לכל גיליתי שהחבר הטוב שלי שהתקבל פרש בגלל שהמשלחת יצאה על המחנה קיץ – דבר שהוא לא היה מוכן להפסיד. פחדתי להיות לבד, עם אנשים מוזרים אך מיד הפחד הזה נעלם.

היו עוד מספר מפגשים בהם התגבשנו כגדוד ועוד סמינר שבו התנסנו במין חווית ג'מבורי משלנו, שינה באוהלים בישול לעצמך וכל אלה. והנה הגיע רגע הטיסה, כולם התרגשו, לא כל יום רואים חבורה של 120 איש בחאקי בנתב"ג, חלקם מזיעים וצבועי שיער מהמחנה קיץ וחלקם מדוגמים בדיוק כמו באדן פאוול.

 

לאחר הטיסה הגענו לשטח עצום שנראה כמו יער ששטחו אותו, שטח שטוח מכוסה דשא עד קצה האופק הנראה לעין. לאחר הליכה מעייפת של כמעט שעה (שהייתה לוקחת יותר לולא העזרה של השוודים הנחמדים) הגענו לשטח המחנה, אזור שטוח עם דשא שאין בו כלום חוץ מארגז של איקאה וארגז מהארץ מלא בדגלי ישראל. לא ידענו מאיפה להתחיל לחוות את הדבר הזה שנקרא הג'מבורי. לאחר הקמת המחנה התחלנו להיות משלחת.

במהלך המשלחת היינו גוף עצמאי לחלוטין, קנינו את האוכל של עצמנו בעזרת כרטיס אשראי טעון נקודות, אכלנו מה שרצינו ועשינו כל דבר שרצינו. בג'מבורי יש לגדוד שלך דרך להחליט איך לעבור אותו אם זה על ידי הליכה למרכזי פעילות מדהימים ומושקעים או סתם להסתובב עם חבורת אסייתים או לוקסמבורגים ולהבין שלמרות כל המרחק אתם אותו הדבר.

 

בג'מבורי הבנתי שלא משנה מי אתה ומאיפה אתה, כולם שווים. לא פעם ולא פעמים יצא לי לשבת עם חבורת ערבים מערב הסעודית ולדבר איתם על מוזיקה אוכל ודברים הרחוקים לגמרי מהמצב הפוליטי מדיני שיש ביננו.

בג'מבורי הבנתי מהי המשמעות האמיתית של הצופים – לשנות את העולם להפוך אותו ליותר טוב בעזרת ערכים ופעולות. הג'מבורי עזר לי להבין שצופים זה הדבר הכי טוב שבן נוער יכול לחוות.

אני באמת לא יודע להסביר מה עברתי שם, אם זה מבחינת חברויות שנוצרו לעתיד הרחוק, אם זה אנשים שונים ומשונים שפגשתי או אם זה עצם העובדה שהבנתי שאני חלק ממשפחה גדולה בעולם שנקראת תנועת הצופים.

לסיכום אני פונה לכל החמישיסטים והרביעיסטים שפה. לכו לג'מבורי! תתמיינו ליפן 2015 זו באמת תהיה החוויה הכי טובה שלכם בחיים,  גם אם אתם חושבים שאתם לא מתאימים או כן מתאימים תנסו כי עובדה, אני חשבתי שהדבר האחרון שאני זה משלחיסט, ניסיתי וחוויתי את החוויה הכי משמעותית ועמוקה בחיים שלי.

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה