zofim.org.il
  
 


 
מחלקת משאבי אנוש
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת משאבי אנוש » ארכיון הכתבות » כתבה: תפקיד ראש השבט באתר האינטרנט השבטי

תמונת מגזין תפקיד ראש השבט באתר האינטרנט השבטי פורסם על ידי דור פוזנר
בתאריך 14/2/2012
בכתבה זו צפו 5979 גולשים

הדור הכי מחובר שיש

בני נוער בגילאי 12-17, ילידי 1995 עד 2000 הם הדור הכי מחובר שיש, כזה שגדל לתוך עולם דיגיטלי - גם מחוץ למחשב האישי. זאת אומרת שברגע שהם למדו לקרוא הם נחשפו לתוך אינטרנט ישראלי בוגר ומגובש (Ynet המסחרי הושק רשמית בשנת 2000, לדוגמא) וכבר בתקופה הזו החלו לסגל לעצמם הרגלי גלישה ברורים מאד שנמשכים עד היום.

אם נסתכל על בני הנוער הצעירים יותר (ילידי 2000), הרי שכבר בהגיעם לכיתה א' הם נחשפו לעולם של רשתות חברתיות וכשפייסבוק הפך מיינסטרים ב-2007, 2008, בני הנוער הצעירים כבר היו מודעים, חשופים והתחברו אליו בהדרגה.

בסופו של יום, גדל לנו מתחת לידיים אחד הדורות הכי מחוברים לאינטרנט שיש: מחקרים מראים על חיבור חסר תקדים של בני הנוער לאינטרנט (93% בארה"ב) ו-95% מבני הנוער שמחוברים לרשת חברתית אחת או יותר. אצל בני הנוער האינטרנט הפך בשנים האחרונות לעורק תקשורת מרכזי וחלק בלי נפרד מהחיים שלהם, מה שהופך אותם ליעילים במיוחד בכל מה שקשור לחיפוש ושימוש במאגרי מידע (לכן, אגב, ההשפעה שלהם בתוך התא המשפחתי בכל הקשור לקניות הולך וגדלה – כשמישהו מהמשפחה מתכנן רכישה, בן או בת הנוער הם אלה שעושים את המחקר והשוואת המחירים, פשוט כי הם טובים בזה יותר ויש להם יותר זמן).

חווית האונליין השלמה בין שימוש במחשב האישי, יציאה מהבית לבית הספר ופעילויות אחרות יצרה מונח חדש בשם "חיתוך כבלים" (Cord Cutting) או "עולם ללא תפרים": חווית האינטרנט מלווה את בני הנוער כל הזמן. לא משנה לאן הם הולכים ומה הם עושים הם מחזיקים בתיק קהילה וירטואלית שלמה של חברים ואת היכולת לתעד ולשתף את החיים שלהם בזמן שזה קורה ולהפיץ את המידע בצורה כמעט מיידית.

(מתוך בלוג "תנועת הנוער", 4 בינואר 2012)

 

איך עובד האתר שלנו?

אתר תנועת הצופים מושך אליו מידי יום עשרות אלפי גולשים, רובם חניכי שכבה בוגרת אשר קוראים ומגיבים לכתבות, משתמשים בחומרים ממרכזי ההדרכה וצופים בתמונות, הורים המחפשים מידע על הפעילות וההרשמה, חניכים בשכבה הצעירה וגולשים "חיצוניים" שאינם בצופים.

האתר מורכב מתתי-אתרים כאשר לכל שבט, הנהגה, מחלקה או גרעין יש אתר משלו בתוך האתר התנועתי. גם אם מעולם לא עשיתם שימוש באתר השבטי שלכם – הוא קיים ותופתעו לגלות שגם מבקרים בו אנשים. בכל אתר שבטי יש מקום לכתבות, ידיעות חדשות, דפי מידע, לוח אירועים שנתי, סקרים, לוח קבצים, סיקורי תמונות, מידע על בעלי התפקידים בשבט ודרכים ליצירת קשר.

האתרים השבטיים ניתנים לעריכה ועדכון חופשי על-ידי מרכזי השבט ויש אפשרות פשוטה להענקת הרשאות ניהול למי שמתאים לכך (חברי שכב"ג, הורים מתנדבים, שינשינים וכו').

בנוסף לתתי-האתרים, העמוד הראשי של האתר מתעדכן באופן שוטף ויומיומי עם כתבות חדשות התואמות את תוכנית העבודה התנועתית ואת האירועים האקטואליים בתנועה ובמדינה.

 

כולם הולכים לפייסבוק...

כדי להתאים את עצמנו לעולם המשתנה, לתנועת הצופים יש עמוד עדכני ומשמעותי גם בפייסבוק. למעשה, כל כתבה שעולה לעמוד הראשי באתר התנועה מתפרסמת בצורה זו או אחרת גם בדף הפייסבוק התנועתי. על מנת להישאר רלוונטיים אנו דואגים לעדכן את דף הפייסבוק שלנו באופן שוטף עם חידה שבועית בכל יום ראשון, תמונת השבוע בכל יום שני ועוד...

נשמח לקבל גם אתכם בתור חברים שלנו בפייסבוק! למי שמעולם לא שמע על זה, בשיתוף עם איגוד האינטרנט הישראלי ניתן להוריד מהאתר שלנו מצגת הסבר לכניסה הראשונה שלכם לרשת החברתית.

להצטרפות לדף הצופים בפייסבוק – לחצו כאן

 

אז איפה ראש השבט נכנס לתמונה?

בזמן שמרכז/ת השבט מתעסק בהמון משימות במקביל, אתרים שבטיים רבים נותרים לא מעודכנים במשך זמן רב. מידי יום אנחנו מקבלים מכתבים מהורים ששואלים מדוע אין כל חדש באתר השבט. לעיתים אנשים חושבים שהשבט נסגר או שאין בו כמעט פעילות – וחבל...

כפי שקראתם בהתחלה, בני הנוער היום מבינים טוב מכולם את השימוש באינטרנט כך שכל מה שעלינו לעשות הוא להעניק להם את האחריות גם על האתר השבטי. מספיק שנמצא חבר שכב"ג אחד טוב ומקצועי שינהל את האתר ונרוויח המון!

בתור ראשי שבטים תפקידכם לכוון את השבט להעלאת השימוש באינטרנט לסדר העדיפויות. לדאוג שכתובת האתר תופיע בכל שלט ופלאייר, שכל דבר חדש שקורה יתפרסם קודם כל באתר, ולדאוג שבעלי התפקידים בשבט מוצאים זמן גם לכתוב כתבות ותכנים לאתר השבטי על מנת להפוך אותו לבמת השיח המרכזית של השבט.

הנוער כבר שם – רוצים להגיע אליהם? בשביל זה צריך להכיר את עולם האינטרנט טוב יותר! 

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה