zofim.org.il
  
 


 
מגזר עדת הצופים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מגזר עדת הצופים » כתבה: לקראת ט’באב...

תמונת מגזין לקראת ט’באב... פורסם על ידי נדב
בתאריך 31/7/2005
בכתבה זו צפו 3987 גולשים

מסיפוריו של רבי שלמה קרליבך:


                                                  לא ניתן להציג את התמונה "http://www.habama.co.il/images/showpic/show2778.jpg" משום שהיא מכילה שגיאות.

 

 

אני הולך על יד מלון השלום על יד הירקון בת"א. פתאום אני רואה אדם, הפנים שלו הם יפים מאוד, מהודרים, רואים עליו שהוא אדם אציל.    ...הגוף שלו, לגמרי נשבר.

הוא גיבן, כל העצמות שלו שבורים, זה פחד כמעט להסתכל עליו. אבל כשרואים את הפנים שלו – שכינה עליו. כשראיתי אותו, לא יכולתי לעצור בעצמי  ואמרתי לו "שלום לך אדוני", והוא ענה לי ממש כמו יהודי פולני מלידה או מבטן ואומר: "עלכם שולם".

- עלכם שולם?!?! מאיפה אתה? 

- מפיאסצנה.

- מפיאסצנה ?!?!?

לא ידעתי, לא ידעתי מה לעשות עם עצמי, שאלתי אותו: "אדוני המהולל, תגיד לי ראית פעם את רבנו הקדוש רב קלונימוס קלמן?

אומר לי: אם ראיתי אותו? אני למדתי אצלו חמישה שנים. התחלתי ללמוד אצלו כשהייתי בן שש, ולמדתי אצלו עד שהייתי בן אחד עשרה. כשהייתי בן אחד עשרה לקחו אותי לאושוויץ. אבל הייתי כל כך גדול וחזק חשבו שאני בן שבע עשרה. ואל תאמין, עכשיו אני לגמרי שבור מכל המכות שנתנו לי, מכל המכות. כל עצם מעצמיי הוא שבור. ככה אני נראה מה אני יכול להגיד לך.

מכל המשפחה שלי לא נשאר אף אחד. אני לבד...  ...ממשיך לנקות את הרחוב.

....והוא מנקה רחובות...        ...מנקה רחובות...        ... בקדושה.

 

                                             

 

מי יודע איזה קדושה מביא לעולם בכל יום, שהוא מנקה את הרחובות.

אני עמדתי משתומם, ואני אמרתי לו: אדוני, הרשו לי, אתם זוכרים תורה מרבנו הקדוש ר' קלונימוס קלמן?

בהתחלה הוא אמר לי הוא אמר: "מה?, אתה חושב שאחרי אוושויץ אפשר לזכור תורות?!?"

אמרתי לו: כן, בטח. דברי רבנו הקדוש יורדים אל תוך עמקי הנשמה.

הוא מסתכל עלי, זמן רב... "אתה באמת רוצה לשמוע תורה מרבנו הקדוש?

אני רק זוכר שממש התחלתי לבכות... אמרתי, אני נשבע לכם, אני רוצה לשמוע תורה, אני משתוקק עם כל הנשמה שלי, אבל הוא היה חסיד אמיתי, הוא לא מוסר תורות כשהוא מנקה את הרחובות. הוא הלך ליטול ידיים...  נטל קצת מים על הפנים שלו, התחיל לספר לי...

 

..."דע לך דע לך, שעד שיבוא המשיח ותהיה שבת קודש כמו אצל רבנו הקדוש, איך אני יכול לתאר לך את בואי בשלום, את רבנו הקדוש, עומד באמצע וכל הילדים רוקדים מסביבו... ..."פני שבת נקבלה", איזה פנים היו לרבנו שבת קודש, לא כמו מלאכי השרת, אלה פנים יותר יפים...  השולחן...  רבנו הקדוש מתחיל: "שלום עליכם מלאכי השרת, מלאכי עליון.

וכמה מאות ילדים, באמת מלאכי עליון, משרתי עליון... לא יהיה עד שיבוא המשיח... אבל דע לך: בין הדגים למרק... בין מרק לעוף, רבנו הקדוש אמר תורה - לפרשה... וכל פעם אחרי שהוא גמר את התורה כך היה אומר, כך היה:

 

אחת ואחת. אחת ושתיים, אחת ושלוש, אחת וארבע, אחת וחמש, אחת ושש, אחת ושבע... וזרקתי עליכם מים טהורים. רבנו הקדוש זרק עלינו מים משמי שמיים וכך היה אומר... ואני אגיד לכם כמו הלשון של המנקה רחובות... קינדרלך...

..."ילדים חמודים ,ילדים מתוקים, תזכרו רק דבר אחד. הדבר הכי גדול לעשות טובה למישהו אחר. וכל פעם כשהוא גומר את התורה היה אומר... קינדרלך...

 

הייתי באשוויץ, שמעתי שמכל המשפחה שלי לא נשאר אף אחד. תאמין לי, רציתי להרוג את עצמי, ואני כבר עושה כל מיני הכנות להרוג את עצמי אך פתאום אני שומע את קולו של הרבי אומר... קינדרלך...

 

פתאום אני מלא שמחה. ואתה יודע כמה תורות אפשר לעשות בלילה באוושויץ? בכל פינה שוכב על הרצפה יהודי בוכה ואין לו עם מי לדבר. כי מי יש עוד כח לשמוע את הסיפור על אשתו על הילדים שהם פה שם בשמי שמיים? כל הלילה, כל הלילה ישבתי עם היהודים השבורים – נתן לי כח...

   

אחרי כמה חודשים אני שוב רוצה להרוג את עצמי. ואני שוב שומע את קולו של הרבי... ...דע לך אני כבר בת"א אני ממש לבד, אין לי אף בן אדם אחד. אתה יודע כבר כמה פעמים כבר ניסיתי לאבד עצמי לדעת? בתוך הים, אני כבר בתוך הים ואני כמעט טובע פתאום אני שומע את קולו של הרבי הקדוש: "קינדרלך, זיסר תארי קינדרלך..."    ...הדבר הכי גדול, לעשות טובה למישהו. מה אגיד לך, אתה יודע כמה תורות אפשר לעשות ברחובות ת"א?

 

                                               

 

אחרי כמה חודשים חזרתי לארץ, בבוקר, היה בחנוכה, בבוקר הראשון רצתי ברחוב שם על יד הירקון למצוא את המנקה הרחובות, הגיבן הקדוש – לא מצאתי אותו. נכנסתי למלון השלום ושאלתי: איפה המנקה רחובות, איפה הגיבן הקדוש? אמרו לי: "אתה לא יודע? האם לא שמעת? שביום שני של חג הסוכות הוא עלה למרומים.

 

...אתם שומעים כולכם, שכשיבוא המשיח, תחיית המתים, ת'גיבן הקודש המנקה רחובות יחזור לעולם הזה, הוא ינקה את כל הרחובות מירושלים עד סוף העולם, ואתם יודעים איך הוא ינקה אותם?

...הוא יעמוד בראש הגבעה, הוא ילמד את כל העולם כולו: הדבר הכי גדול בעולם הוא: "קינדרלך טארי קינדרלך..."

 

...אתם חושבים שאם אדם מבקש טובה מכם, אתם עושים לו טובה?!?!?  לא.  – ...בשבילכם!...

 

..."ילדים מתוקים, ילדים חמודים מדבש, הדבר הכי גדול בעולם: לעשות טובות למישהו"...

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה