zofim.org.il
  
 


 
מחלקת שיווק ויחסי ציבור
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » מחלקת שיווק ויחסי ציבור » ארכיון הכתבות » כתבה: דבר יו"ר ומזכ"ל - דצמבר 2009

תמונת מגזין דבר יו"ר ומזכ"ל - דצמבר 2009 פורסם על ידי שיווק ויח"צ
בתאריך 28/12/2009
בכתבה זו צפו 1015 גולשים

 

 
                                                                                        
 
חברים יקרים,
 
בחודש שעבר סיימנו כולנו את טיולי החנוכה של השכבה הבוגרת, הטיולים אשר ערכו 4 ימים באזור דרום הארץ הסתיימו בעצרת עצומה אותה ארגנה התנועה בעיר דימונה. קשה לתאר את העוצמה והגאווה אותה חשנו עת עמדנו על הבמה והתבוננו בכם 7000 חניכי וחניכות השכבה הבוגרת של התנועה, אתם, גאוותנו וחוד החנית בעשייה הערכית במדינת ישראל. העצרת, כמו גם הטיולים עצמם, התנהלה באווירה צופית מושלמת, החל מהתוכן אשר נבחר ע"י הפורום המוביל, דרך ההתנהלות, השקט והתחושה כי כולנו ביחד עם אמירה ברורה לחברה הישראלית כולה – "אנו נכונים".
 
תנועת הצופים של תחילת שנת 2010 הינה תנועת ענק תוֹססת וחִיונית, תנועה אשר אינה קוֹפאת על שמריה ואשר ממציאה עצמה בכל פעם מחדש, במטרה להיות הכוח החלוץ במאבק על בניית חברה טובה יותר.
 
בשנים האחרונות עסקנו רבות בביסוס מעמדנו כתנועת הנוער הממלכתית, ציונית, המובילה את העשייה והמעורבות החברתית במסגרות הקהילתיות והלאומיות כאחד. לא עצרנו בתחומי השבט או הקהילה, המשכנו ובדקנו את הרלוונטיות שלנו גם סביב האתגרים הלאומיים של מדינת ישראל והעם היהודי והיינו נכונים להם.
 
אנו שמחים לעדכן כי בחודשים האחרונים אנו עוסקים בשאלה המרכזית – "היכן נרצה להיות בשנת  2015". הבחירה בשנה זו אינה מקרית והיא משקפת את היכולת של התנועה להרים את הראש ולהסתכל קדימה תוך סימון המטרות הערכיות אותן נרצה להשיג. זוהי גם שנה קרובה מספיק על מנת שנדע לגזור את תוכניות העבודה, היעדים והמדדים לכדי ביצוע מוצלח.
 
כוחה של התנועה כיום בחברה הישראלית הוא עצום ורב, על כן בחינת השאלה הנ"ל אינה בגדר מחשבה בלבד, זוהי בחינה אשר תגזור את הדברים והמקומות בהם נשפיע בשנים הקרובות. בין אם זו מפת השבטים אשר תיתן ביטוי למיקומה הפיזי של התנועה בחברה, הדרך החינוכית בה נרצה לעשות שימוש על מנת להגיע ליותר בני נוער, התייחסות התנועה לעובדים ושימורם במערכת לאורך זמן או פנייה לאוכלוסיות יעד נוספות במסגרת פעילות המחלקות לאחריות חברתית של התנועה. כל אותם נושאים אשר מהווים את השלד הרעיוני לכתיבת הנחות היסוד ותוכניות העבודה לשנים הקרובות.
 
אנו קוראים לכל אחד מכם להיות שותף בשיח ובמחשבה סביב אותה שאלה ערכית. אין ספק כי המעורבות האישית של כל אחד מאיתנו במסגרת קבוצות החשיבה השונות הן במסגרת השבט והן במסגרת ההנהגה / תנועה יעזור ויסייע לנו להפיק את מירב התועלת משלב החשיבה וגיבוש העמדות בכל אחד מהנושאים האמורים. מעורבות זו תיתן גם את התחושה שכולנו יחדיו מכוונים את הגה הספינה אל עבר אותה נקודה באופק אליה נרצה להגיע בשנים הקרובות.
 
אנו חשים גאווה לעמוד בראש ארגון אשר ניתנה לו הזכות לשאול שאלות מהסוג הזה, שאלות אשר אינן נשארות אך ורק בגדר התיאוריה, שאלות אשר המרחק בינן לבין עשייה משמעותית והובלת שינויי חברתי אינו רב.
 
 
בברכת הצופים, חזק ואמץ,
 
 
 
                                                                                    אלי בן יוסף                    רותם יואלי
  יו"ר התנועה                מזכ"ל התנועה

פרסם כתבה »