zofim.org.il
  
 


 
אתר פורים בצופים
חץ  מגזין הכתבות דף הבית » אתר פורים בצופים » ארכיון הכתבות » כתבה: הגיע זמן הפורימון!

תמונת מגזין הגיע זמן הפורימון! פורסם על ידי ''צופים ברשת''
בתאריך 15/3/2008
בכתבה זו צפו 21672 גולשים

 

מכירים שבט צופים שמוכן לוותר על הפורימון הידוע גם בשם "שוק פורים"? אם יש אחד כזה, הרי שכנראה אין לו מסורת ארוכת שנים... בכל אופן, ברוב השבטים הפורימון מתאפיין כיריד של תחנות אשר בהם יכולים החניכים לקחת חלק לעיתים תמורת תשלום סמלי למימון הפורימון או תחומים אחרים בשבט ואשר ברובם סמלי ההיתוליות.

 

אם נשכיל לראות את המצב, נבין שהפורימון כדאי לשבט לא רק למען חניכי השבט אלא לקהילה השלמה בשכונות הקרובות לשבט. אם נדע לפרסם את הפורימון הרי שגם משפחות שילדיהן אינם בגיל המתאים לצופים (כיתות ב'-ג' למשל) ירצו לבוא ולתת לילדיהם חווית פורים בעלות נמוכה יחסית... ואתם יכולים להרוויח חניכים פוטנציאלים, פרסום השבט ומודעות בקהילה.

 

 

האם את הפורימון שלכם תוכלו לעשות גם חינוכי ערכי? כך למשל לפרסם שיש שימוש נרחב בחומרים שניתן למחזר? או למשל לבחור נושא ולסוב סביבו את כל תחנות הפורימון? בכל מקרה, הנה כמה רעיונות לפורימון שאינו מצריך רמת השקעה מטורפת מצד אחד ומצד שני "מספק את הסחורה" באשר לשמחת חניכי השבט.

 

 

 1. תחנת זריקת עוגות קצפת – על 3 פוליגלים מציירים דמות ליצן גדולה כאשר עושים חור של עיגול בפרצוף. שמים נציג שמכניס ראשו ובמרחק מסויים מאפשרים לחניכים לזרוק צלחות חד"פ מלאות בקצפת על מנת שיפגעו בפני הנציג, פגיעה מדוייקת מזכה בפרס.
 2. חיפוש מחט בערמת שחט – באמצעות גזירת רצועות של עיתונים ישנים מכינים שקיות ענקיות מלאות גזרים אשר שמים בתוך שטח תחום (חדר או מבנה מחנאי מרובע), מערבבים בפנים יחד עם הניירות חפצים קטנים שעל המשתתפים לנסות למצוא. יגדילו אלו שישיגו ערמות נייר גרוס על ידי מכונות גריסה הנמצאות לרוב במשרדים.
 3. תחנת הפלת אמצעים על ידי שימוש ברובה מים – כמו שזה נשמע, אפשר לשים אמצעים על מעקה או למשל לשים נרות שיש לכבות אותם על ידי ירי ברובה מים (שימו לב לפן הבטיחותי!). מומלץ להשתמש ברובה מים קטן שיכולותיו מועטות ולא משהו גדול שתמיד יזכה בפרס.
 4. זריקת טבעות – על מנת לקלוע לעמודים שתקועים באדמה – כל עמוד יש לו ניקוד שונה והוא נמצא במרחק שונה. אם החניך זרק והטבעת נקלעה בעמוד, הרי שזה בניקוד של העמוד.
 5. זריקת חצים ופיצוץ בלונים – מנפחים בלונים ולחניכים נותנים חצים, כך שכאשר יעמדו במרחק מסויים יתבקשו לפוצץ את הבלונים באמצעות החצים (יש לשים לב בפן הבטיחותי של זריקת החצים)
 6. חיבור זנב לחמור – בזמן קצוב, על חניך שעיניו מכוסות להצמיד זנב לדמות ענקית. את הדמות ניתן להכין משקים מלאים בחבלים או כל רעיון יצירתי אחר שיש לכם. רק הצמדה קרובה למקום הנכון מזכה בפרס.
 7. דוכן תחרות תחפושות – שימו נציגות שופטת אשר תיתן ניקוד לכל חניך שיבוא בפניה עם תחפושת. לכל שופט תהיה טבלת ניקוד עם פרמטרים שונים לגבי התחפושת כך שבשעה מסויימת ייצאו כל השופטים למרכז הפורימון ויכריזו על התחפושות שבממוצע זכתה בהכי הרבה נקודות.
 8. תחנת גולף – כדור עם מקל שצריך לתת לו מכה נכונה אשר תכניס את הכדור לתוך חור בקרש.
 9. גילוח בלונים – ממש כמו בבית ספר לספרות – שימו קצף על בלון ובקשו מחניכים להוריד את הקצף בעזרת סכין גילוח חד"פ (יש לשים לב לשימוש הנעשה בסכין הגילוח בפן הבטיחותי). סביר להניח שהם יפוצצו את הבלון בטרם כל הקצף יורד.
 10. קליעה לסל / באוולינג
 11. הנר לבקבוק – קושרים לחניך זנב עם נר בקצה ועליו להצליח להכניס את הנר לבקבוק מבלי לגעת בנר או בבקבוק.

 

 

תמיד תוכלו להיות גם יותר צופיים:

 

 1. תחנת מבוך – כרעיון צופי, בנו מבוך אשר יורכב מעמודים אשר אליהם מחוברת יריעת יוטה. ככל שהמבוך יהיה יותר גדול – ככה יותר טוב. כמו כן הכינו 2 פתחים לסיום (בנוסף לכניסה) כאשר רק אם יוצאים מאחד זוכים בפרס.
 2. צעידה על סנאדה באוויר - תחנה בה על החניכים לצעוד על סנדה בודדת הקשורה באוויר משני קצוותיה. ההליכה מצד אחד למשנהו ללא ניגעה בקרקע מזכה בפרס.
 3. מבוך חבלים – קושרים עשרות חבלים שיוצרים רשת סבוכה ביותר ועל החניכים לעבור בין החבלים.
 4. מסלול של עיר קופים ממש כמו במחנה קיץ.
 5. תחנות בסגנון "תחנות מרל"צ" תמיד יהיו רעיונות טובים לפעילויות בפורימון שהנן צורכות מחשבה מצד אחד, וכיף מצד שני...
 6. מרוץ שקים – שני חניכים יתמודדו ביניהם במרוץ שקי יוטה/שקי שינה.

 

כמובן שאפשר גם לשים תחנות ללא פרסים שיהיו רק לחוויה:

 

 1. מציירים הרבה מאוד דמויות ומאפשרים לחניכים להצטלם מאחורי הדמויות כאשר רק ראשם נכנס לתוך התמונה, תאמינו או לא אבל יש לדבר ביקוש אם הציור הוא מוצלח.
 2. תחנת מגדת עתידות – זה לא ממש משנה אם יש לכם מישהו שיודע לקרא בקפה / להסתכל בכדור אורות אבל זה יכול להיות מגניב מחינת החניכים הצעירים. שימו חדר/אוהל שיהיה חשוך מאוד ובו כדור אורות (כמו של מכשפים בסרטים) והושיבו בתלבושת מתאימה שכבגיסטית אשר תנבא (לטובה כמובן) את עתיד החניכים...
 3. פיתות על טאבון (תמיד זוכה להצלחה רבה) 

אם הפורימון שלכם הינו בתשלום (על מנת לסייע לשבט בתחומים מסויימים או אף בכדי לכסות עלויות הפורימון) הכינו כרטיסיות שיימסרו לחניכים תמורת תשלום סמלי קבוע. (אם תרצו לחייב את החניכים לעבור בכל התחנות, שימו בכרטיסייה אפשרות ניקוב של תחנה אחת בלבד מכל סוג)

 

על הקיוסק כבר חשבתם? באפשרותכם להפעיל קיוסק שיציע מכירה של שתיה ושאר מצרים במחירים מאוד מאוד נמוכים אך שאתם לא תפסידו מהם (את המוצרים דאגו לקנות מחנויות סיטונאיות המציעות מכירה בכמויות גדולות במחירים זולים במיוחד).

 

מה עם ההגרלה הגדולה? מכרו כרטיסים או שימו בכל כרטיסיה מספר סידורי ואשר כל כרטיס יוכנס לתיבה אשר בשעה מסויימת, לקראת סוף הפורימון יוכרז מי המנצח. הדבר בהחלט יגרום לחניכים לרצות להשאר עד הסוף במיוחד אם הפרס הגדול יהיה מוצר מרשים כגון מכשיר DVD שעלותו יכולה להיות מכוסה מהר מאוד ממכירת כרטיסי ההגרלה.

תנו דעתכם לפינה להורים, אולי איזו פינת ישיבה נוחה המאפשרת לקטנים להתרוצץ ולהורים לשבת ולדבר?

 

נקודה אחת למחשבה הינה תמיד עניין הפרסים לפורימון. יש שבטים הנוהגים לתת תקציב בו ניתן לקנות מאות פרסים קטנים (כמו של יום הולדת) ויש שנוקטים בשיטת השנורר אם ישיר או על ידי מתן חסות ופרסומת של הנדיבים בפורימון עצמו...

 

 

 

רוצים להיות בעלי זהות יהודית? תנו לכל תחנה שם שהוא קטע מתוך מגילת אסתר ויש דימיון בין ההפעלה בתחנה לבין הקטע מהמגילה. אל תשכחו את מוזיקת הרקע! (אבל לא חזק מידי אחרת את ההורים עם הילדים הקטנים סביר להניח שתבריחו) וכדאי מאוד שתשימו מפת שטח הפורימון בכניסה שתסביר לבאים מה אפשר לעשות.

 

 

והנה עוד רעיון אחרון – רוצים לתרום לשכבות החלשות? מסרו לנציגי אגף הרווחה כמות מסויימת של כרטיסיות השתתפות בפורימון ללא כל תמורה ואלו ידאגו למסור למשפחות נזקקות את התלושים כך שילדיהם יוכלו לבוא ולהשתתף כמו כל ילד אחר.

 

 

 

זהו – שיהיה לכם פורימון שמח ובטיחותי...

 

ואם אתם רוצים ליידע את כולם מתי הפורימון שלכם, הוסיפו תגובה לכתבה עם המקום, השעה, ומחיר הכרטיס.

פרסם כתבה »


חץ  תגובות הגולשים לכתבה זו פורסמו 0 תגובות | הוספת תגובה