zofim.org.il
  
 


 
אגף חינוך
חץ  סדנאות ליום מרכזים דף הבית » אגף חינוך »סדנאות ליום מרכזים

מרכזים יקרים!

ביום המרכזים הארצי שיתקיים ביום רביעי 11.1.2012 כל מרכז ייכנס לשתי סדנאות על-פי בחירתו. בטבלה שלהלן תוכלו למצוא את תקצירי הסדנאות ובתחתית העמוד לשלוח את בחירתכם. שימו לב - עליכם לבחור שלוש סדנאות שונות ואנו נשתדל לשבץ אתכם בשתי סדנאות שבחרתם.

נושא פרטי המרצה / הגוף המשלח תקציר הסדנא
אלכוהול  "יסודות" - מכון יסודות פועל זו השנה התשיעית במסגרות שונות במניעת התנהגויות סיכוניות ויצירת שינוי חברתי מקומם החינוכי של המדריכים בעבודה עם הסקרנות של בני הנוער מחד והתנסותם של המתבגרים הלכה למעשה. הפעילות עוסקת במקום המורכב של המרכזים הקרובים בגילם לנוער ויחד עם זאת ממלאים תפקיד חינוכי. 
הדרכת רחוב עלווה דפני - מנהלת מחלקת נוער וקהילה בתנועת הצופים שילוב בני נוער בסיכון בפעילות השוטפת בשבטים - יצירת קשר בלתי אמצעי ונגיש עם בני נוער בסיכון בכלל ובני נוער ברחוב בפרט, מתן כלים לשילוב בני הנוער למסגרת הצופים ומתוך כך תיווך למסגרות נורמטיביות אחרות ומיצוב המרכז כ"אחר משמעותי" עבור בני נוער אלו.
נוער קצה חילי טרופר - מנהל תיכון "ברנקו וייס" ברמלה  חילי הינו מנהל בי"ס ברנקו וייס ברמלה, המוגדר כ"תיכון ההזדמנות האחרונה" עבור נערים שנשרו ממסגרות רבות. בהרצאה ידבר חילי על האתגרים וההתמודדות עם בני נוער אלו 
סכנות וסיכונים באינטרנט גלעד האן - חוקר עבירות ופשעי מחשב העלאת הסכנות והסיכונים המצויים באינטרנט דרך הצגה וניתוח של אירועים אמיתיים - הילדים כפוגעים ונפגעים
דימוי גוף  ד"ר טוביה זקהם חשיפה למידע הקשור לדימוי עצמי ודימוי גוף, בדיקת הגורמים המשפיעים על דימוי גוף, דימוי עצמי והערכה עצמית וכמובן הקשר ביניהם. מתן כלים ומיומנויות שיאפשרו דיאלוג בנושא. 
מיניות אצל בני נוער - התמודדות עם גבולות בתיה ביבי - עובדת סוציאלית ומטפלת משפחתית בתפתחות והתנהגות מינית בגיל ההתבגרות והתמודדות בשטח מול התנהגויות מיניות פורצות גבולות. כיצד ניתן לזהות מצבים בהם הגבול התערער וכיצד ניתן להתמודד איתם?
היבטים פסיכולוגיים של האינטרנט אריק טאיב - פסיכולוג ומרצה על הקשר של פסיכולוגיה ואינטרנט עיסוק בעולם האינטרנט של בני הנוער - על איזה צרכים של המתבגר נותן האינטרנט מענה? איזה השפעות פסיכולוגיות יש לזה? מה תפקיד המבוגרים בתחום ?
מיניות אצל בני נוער - הכל יחסים שלומית אבני - מנחת קבוצות במכון אדלר, מאמנת אישית ומרצה הסתכלות במבט אחר וחדש , על יחסים בין בני נוער לבין עצמם , כולל בהיבט של יחסי- מין.
מתן כלים לעבודה עם בני נוער, תוך בחינת נקודות  מבט נוספות על מערכות יחסים, מתוך תהליכי מודעות אישית ובחירה חופשית באופן שמאפשר תחושת בטחון. 
התמודדות עם בני נוער באמצעות שטח ואתגר דרך לוטן - התערבות טיפולית באמצעות המדבר לנוער בסיכון, לזכר סגן לוטן סלוין נטעם על רגל אחת דוגמה לכלי הטיפולי באמצעות אתגר ושטח, נמשיג וניצור חיבור בין התערבות באמצעות השטח לעבודה החינוכית עם בני נוער, נחבר בין העקרונות המנחים בשטח לבין האתגרים וההתמודדות עם התנהגות סיכונית אצל בני הנוער.
אלכוהול בקרב בני נוער נחום מיכאלי - סופר ועובד סוציאלי, מומחה בתחום  וטיפול בנפגעי אלכוהול שתיית אלכוהול בקרב בני נוער, מי שותה, כמה? סכנות, מאפייני השתייה והיבטים רגשיים וחברתיים של שתיית אלכוהול
מבט אחר - אלכוהול וסמים הקשת האנושית - חברה לייעוץ, הנחייה ופיתוח תוכן מתן לגיטימציה לשיחה כנה ופתוחה על אלכוהול וסמים להמחיש למתבגר שאלכוהול וסמים הנם מוקד שליטה חיצוני אשר אינו משרת את רצונו להיות ייחודי, פורץ גבולות ומשוחרר מעכבות חברתיות. לכוון את הצעיר למיקוד שליטה פנימי שבו אין צורך בשימוש באלכוהול וסמים כדי להרגיש שלם
נוער עולה - מאפיינים וקשיים עלם  - עמותה לנוער במצבי סיכון מאפיינים וקשיים של בני נוער עולים בדגש על התמכרויות 

נא מלאו את הפרטים הבאים ובחרו שלוש סדנאות שונות מתוך הרשימה.

הטופס נסגר על-ידי מנהל האתר
שם פרטי*
שם משפחה*
דואר אלקטרוני*
הנהגה ושבט*
מין
זכר נקבה
סטטוס*
סדנא 1*
סדנא 2*
סדנא 3*